گالری عکس کله پاچه

کله پاچه یکی از غذاهای بسیار سنگین است و پروتئین و چربی بالایی دارد که قسمت هایی از آن مفید و قسمت هایی از آن بسیار مضر هستند که به هیچ عنوان خوردن آنها توصیه نمی شود. در واقع باید گفت کله پاچه یک منبع غذایی است که چربی بسیار بالایی دارد و نه تنها غذای مفیدی به شمار نمی رود بلکه بسیار نیز مضر است .

 کله پاچه به میزان بالایی کلسترول دارد . کلسترول یکی از چربی هایی است که در رگ های خونی رسوب می کند و موجب گرفتگی آن می شود و می تواند در دراز مدت موجب سکته مغزی و قلبی شود. مقدار کلسترول مغز گاو و گوسفند بسیار زیاد است و مغز گاو حدود ۱۲۰ گرم وزن دارد که حدود ۲ هزار میلی گرم کلسترول دارد و حدود ۱۳۰ کیلوکالری انرژی دارد.

کله پاچه برای افراد ضعیف تقویت کننده است و چون هضم آن به درستی انجام گردد قوای جنسی را افزایش می دهد. برای کسانی که ضعف معده دارند با کمی اصلاح غذای خوبی است و گاهی تولید قولنج سخت می نماید. بروز این قولنج در اثر خوردن زیاد پوست و غضروف طرفین صورت و کاسه سر و گوش ها و بینی ها می باشد.

کله پاچه غذایی بسیار سنگین است که می تواند موجب مشکلات گوارشی شود ؛ بهتر است کله پاچه در وعده صبحانه استفاده شود و مصرف آن در وعده شام می تواند، موجب بی خوابی و ناراحتی های معده شود.

 فواید درمانی کله پاچه و سیرابی

پاچه مناسب برای زخم های داخلی، افزایش شیر مادر، پوکی استخوان، درمان سریعتر شکستگی ها، کنترل بیماری های فشار خون و پیشگیری کننده سکته قلبی، پارکینسون و انواع سرطان

زبان مناسب برای خونسازی و بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن

اما سیرابی سرشار از آنتی اکسیدان و مبارزه کننده با انواع سرطان، پرپشت کننده موها، افزایش دهنده قد، تقویت کننده حس چشایی، بویایی و تولید کننده اسپرم

طبیعت قسمت های مختلف کله پاچه
خواص پاچه
پاچه گوسفند دارای طبع معتدل و زودهضم است و به علت حالت لزجی که دارد، ملین است.
خواص مغز گوسفند
مغز گوسفند سرد و تر است, هضمش دشوار و برای معده زیان‌آور است و اشتها را از بین می‌برد, نرمی‌بخش است و برای هضم بهتر باید آن را با ادویه گرم مصرف کرد.
خواص چشم گوسفند
چشم گوسفندگرم و تر است, تری آن زیادتر از دیگر اعضای داخلی است و گرمی آن مایل به اعتدال است.
خواص سیرابی و شیردان
طبیعت آن سرد است, دیر‌هضم است و چون جایگاه فضولات حیوان است، باید خوب شسته شده سپس پخته شود.

1 دیدگاه در “گالری عکس کله پاچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *