گالری عکس گل آفتاب گردان

گل‌های آفتاب گردان سریع رشد می‌کنند، قد بلندی دارند و بهترین راه جذب حیات وحش به باغچه‌تان هستند.

کاشت دانه‮‌های آفتابگردان

دانه‌‮هایِ آفتابگردان را به ‮طورِ مستقیم در باغ بکارید. پس از کاشت رویِ آن‌ها را با صفحه‌‮ای بپوشانید، زیرا حیوانات و پرندگان به درآوردنِ این دانه‮‌ها از زیرِ خاک علاقه دارند. شما همچنین می‮‌توانید آن‌ها را در خانه کاشته و هنگامی‮‌که جوانه‌‮ها کوچک هستند، آنها را به باغ منتقل کنید.
اگر این دانه‌‮ها را در داخلِ خانه می‮‌کارید، کاشت‌شان را ۲ تا ۳ هفته قبل از زمانِ آخرین سرمای شدید و یخبندان در منطقه‌‮تان، آغاز کنید. در هر گلدان یک یا دو دانه از بذرِ گیاه را بکارید و پس از جوانه زدن به بیرون منتقل کنید.
بین گیاهان ۳۰ سانتیمتر تا ۱ متر فاصله گذاشته و ردیف‌‮ها را نیز به فاصله ۱ تا ۵/۱ متر از هم بکارید. شما می‮‌توانید بذرها یا جوانه‌‮های این گیاه را در هر قسمتِ آفتابگیری از باغ بکارید.
این امر را مد نظر قرار دهید که گل‌‮های آفتابگردان سرشان را به سمتِ شرق (محلِ طلوعِ خورشید) می‮‌گردانند؛ بنابراین با توجه به این موضوع در موردِ محلِ کاشتِ آن‌ها تصمیم گیری کنید.

زمان رسیدن گیاه

این زمان بسته به نوعِ آفتابگردانتان ۷۰ تا ۹۰ روز طول می‮کشد.

مراقبت از آفتابگردان

این گیاه در خاکِ متوسط تا غنی به خوبی رشد می‮‌کند. ریشه‮‌های این گیاه به عمقِ خاک نفوذ کرده و در آنجا گسترده می‮‌شود تا گیاه را در برابرِ وزشِ بادهای شدید محافظت کند.
اگر در تعیینِ نوعِ خاک حق انتخاب دارید، خاک‮‌های ماسه‌‮ای به هیچ وجه توصیه نمی‮‌شود؛ زیرا این گیاهان در این نوع از خاک به آسانی از بین می‮‌روند.
بر خلافِ نام‌شان این گیاهان در سایه نیز به‮ خوبی رشد می‌‮کنند، اما نورِ کاملِ خورشید برایشان ایده آل است.
ریشه‌‮هایِ عمیق به این گیاه کمک می کنند تا در برابرِ خشکی مقاوم باشند. اگر قسمتِ دیگری از باغ را نیز تقویت کنید این گیاهان به دلیلِ گستردگیِ ریشه از آن بهره می‌‮برند. اگر به گیاهِ در حالِ رشد تقویت کننده فسفر و پتاسیم بدهید، گلِ آن بزرگ‌‮تر می‮‌شود.

آفات و بیماری‮‌ها

پرندگان و سنجاب‮‌ها مهاجمانِ اصلیِ گیاه آفتابگردانند. خوشبختانه خطری از جانبِ حشرات وجود ندارد. گاهی اوقات مورچه‮‌ها از شهدِ گل لذت می‮‌برند، اما تهدیدی برای گیاه و دانه‌‮هایش به شمار نمی‌‮آیند.

بیماری‌‮ها

این گیاهان معمولاً به بیماری دچار نمی‮‌شوند و این امر علاوه بر مزیتِ پرورشِ آسان و لذت‮بخشِ این گیاه یک مزیتِ دیگر محسوب می شود.

سرسختی

آفتابگردان گیاهی یک‮ساله است. آن‌ها می‌‮توانند سرمای ملایم را تحمل کنند. با این وجود اگر در بهار (که جوانه‮‌هایِ این گیاه را کاشتید)، سرما و یخبندانی ناگهانی پیش آمد، رویِ جوانه‮‌ها را بپوشانید.

میتوانید به منظور مطالغ=عه بیشتر عکسها و خواص تخمه آفتاب گردان را در گالری عکس تخمه آفتاب گردان ببینید.

پست های مرتبط

گلی که به سمت آفتاب میچرخد
گالری عکس گل آفتاب گردان نمدی
گالری عکس تخمه آفتاب گردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *