گالری عکس کشمش تیزابی

کشمش، میوه‌ی رسیده و خشک انگور است که با توجه به نوع انگور، روش و شرایط خشک کردن و مواد افزودنی مجاز موجود در آن به نام‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسد و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می‌شود.

کشمش آفتاب خشک، سایه خشک، تیزابی و انگوری از جمله کشمش هایی است که این روزها در بازار به فروش می رسد. کشمش آفتاب خشک به کشمش پلویی هم معروف است و کیفیت و قدرت بالا و طعم خوبی دارد. رنگ سرخ، ملاک تشخیص این کشمش از انواع دیگر آن است.

کشمش و جلوگیری از سرطان

فیبر موجود در کشمش از سرطان کولون و از رشد غیر معمول سلول‌ها جلوگیری می‌کند و موجب کنترل قند خون در بدن می‌شود و برای درمان بی نظمی معده و یبوست مفید است.

کشمش و تولید انرژی

مصرف کشمش سستی و رخوت را از بدن دور می‌کند و موجب از بین رفتن آب اضافی بدن می‌شود، بدن را تقویت می‌کند، دهان را خوشبو می‌کند و منبع مناسبی از فیبر، آنتی اکسیدان و انرژی در بدن است.

کشمش و تقویت حافظه

متخصصان تغذیه معتقدند خوردن چند عدد کشمش در روز به تقویت حافظه کمک کرده و افراد را از ابتلا به بیماری آلزایمر مصون می‌دارد.

تأثير کشمش در کاهش بيماري‌هاي دهان و دندان
مصرف کشمش از رشد باکتري‌هاي دهاني که باعث پوسيدگي‌هاي دندان و بيماري لثه مي‌شوند، جلوگيري مي‌کند. به گفته متخصصان ترکيبات شيميايي گياهي تحت عنوان فيتوکميکال‌هاي موجود در کشمش با مبارزه با باکتري‌هاي دهاني به بهداشت دهان کمک مي‌کنند.
• خوردن چند عدد کشمش در روز به تقويت حافظه کمک کرده و افراد را از ابتلا به بيماري آلزايمر مصون مي‌دارد.
شايان ذکر است کشمش عمدتاً حاوي فروکتوز و گلوکز است و فاقد سوکروز است که عامل اصلي بيماري دهان و دندان مي باشد.

افسرده‌ها کشمش بخورند
چون اين ماده غني از کالري و ويتامين‌هاي مختلف از جمله ويتامين‌هاي گروه B است، براي کساني که مبتلا به افسردگي، دل‌شوره، تشويش و مشکلات عصبي هستند، بسيار مناسب است.
کشمش همچنين تقويت‌کننده‌ي بدن است و موجب افزايش انرژي در فرد مي‌شود.

کشمش براي سلامت استخوان مفيد است
مصرف کشمش به دليل داشتن کلسيم فراوان براي سلامت استخوان‌ها مفيد است و از پوکي استخوان جلوگيري مي‌کند.
کشمش سرشار از آهن، پتاسيم، کلسيم و ويتامين‌هاي گروه B است. از طرفي کشمش داراي خواص آنتي اکسيداني است و از تخريب سلولي جلوگيري مي‌کند و براي سلامت استخوان‌ها و جلوگيري از پوکي استخوان نقش مهمي بر عهده دارد و به همين دليل مصرف آن براي زنان قبل از يائسگي بسيار مفيد است.

 

پست های مرتبط

گالری عکس کشمش پلویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *