گالری عکس عصرونه

خوردن عصرانه توسط بسیاری از متخصصان تغذیه توصیه می شود ، چرا که این وعده ی غذایی متواند انرژی از دست رفته ی شما در بین دو وعده ی غذایی را باز گرداند ، اما اینکه چه غذایی را به عنوان این میان وعده استفاده کنیم ، نکته ی بسیار مهمی است.

در میان وعده عصرانه چه چیزهایی بخوریم؟

میان وعده عصرانه می تواند بستنی،نان و پنیر، کیک و شیرینی و انواع میوه ها و دسرها باشد البته افراد باید در میزان مصرف این میان وعده ها دقت کنند تا دچار چاقی و اضافه وزن نشوند.

به عنوان مثال کیک های شکلاتی بیشترین کالری را دارند یا انواع کلوچه ها در افزایش وزن بسیار موثر است از طرفی مصرف برخی میوه هایی که شیرینی کمی دارند مانند آلبالو، گیلاس و سیب توصیه می شوند.

مصرف نان به دلیل اینکه سرشار از غلات است و پنیر به همراه مربا و گردو یا سبزیهایی مثل هویج، گوجه‌فرنگی و خیار بسیار مناسب هستند حتی می توان آن را با میوه های آبدار مانند خربزه و هندوانه مصرف کرد.

نکات عصرانه‌ای

مواد غذایی که باید در عصرانه مصرف شود‏، در سنین و همچنین برای وزن‌های مختلف، متفاوت است.
مواد مصرفی در وعده عصرانه برای افراد چاق، لاغر و نرمال متفاوت است. در افرادی که دارای وزن نرمال هستند، مصرف میوه‌ها توصیه می‌شود. افراد چاق باید در عصرانه تنها میوه بخورند و برای افراد لاغر علاوه بر میوه مصرف مواد غذایی پرانرژی، مغز دانه‌ها، نان و پنیر، ارده و خرما، شیر و کیک نیز توصیه می‌شود.
افراد بیمار باید زیر نظر مشاور تغذیه و بر اساس دارویی که مصرف می‌کنند، مواد مصرفی عصرانه خود را انتخاب کنند.
گاهی بعضی افراد احساس می‌کنند که نیاز دارند در وعده عصرانه، غذای کاملی بخورند، ممکن است افراد به خاطر مشغله زندگی و شرایط کار نتوانند وعده‌های غذایی خود را به خوبی مصرف کنند. به همین دلیل در عصرانه غذای خود را میل می‌کنند. اگر افراد در عصرانه غذای کامل بخورند و این روند به طور مکرر تکرار شود ممکن است عارضه چاقی را در پی داشته باشد.
ساعت خوردن عصرانه بستگی به زمان خوردن ناهار و شام دارد؛ یعنی زمانی را بین این دو وعده در نظر می‌گیریم و نصف آن زمان، هنگام خوردن عصرانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *