پنگوئن ها، پرندگانی بی پرواز

پنگوئن ها پرندگانی هستند که نمی توانند پرواز کنند. اما خیلی خوب شنا می کنند و بیشتر زندگی شان را در دریا می گذرانند.

پرها: پنگوئن ها پرهای ضد آب براقی دارند که به خشک نگهداشتن پوستشان کمک می کند. آنها نسبت به بیشتر پرندگان دیگر پرهای بیشتری دارند – حدود ۷۰ پر در اینچ مربع. هر سال پنگوئن ها پرهایشان می ریزد و پرهای قدیمی شان را از دست می دهند و پرهای جدیدی برایشان رشد می کند. بعضی از پنگوئن ها تاجی از پر دارند (مثل پنگوئن ماکارونی و پنگوئن راک هوپر).

ساختمان بدن: پنگوئن امپراتور بزرگ ترین پنگوئن است. قد آن ۱/۱ متر و وزنش بیش از ۳۰ کیلوگرم است. پنگوئن های مذکر و مؤنث خیلی شبیه به هم به نظر می رسند. همه پنگوئن ها یک سر بزرگ و یک گردن کوتاه کلفت, یک شکل کاربردی, یک دم کوتاه و بال های باله مانند (مانند نهنگ و بعضی از ماهی ها) ریز دارند. پنگوئن ها پاهایی دارند که آنها را برای شنا کردن مورد استفاده قرار می دهند. پنگوئن ها دارای رنگ های متضادند. شکمشان روشن تر است و پشتشان سیاه است. این رنگ بندی کمک می کند که موقعی که در داخل آب هستند خودشان را گم کنند و آنها را از چشم شکارچیان پنهان می کند.

زیستگاه: همه پنگوئن ها در نیمکره جنوبی زمین زندگی می کنند (جنوب استوا). آنها در آب و هواهای مختلف از مناطق گرمسیر استوایی تا قاره قطب جنوب یخ زده زندگی می کنند. این پرندگان بی دفاع معمولاً در جزایری که جانوران درنده ندارد یا روی بخش های دورافتاده یک قاره زندگی می کنند. بعضی از پنگوئن ها, مثل پنگوئن امپراتور روی توده یخ, در قاره قطب جنوب زندگی می کنند.

نگوئن ها در قطب جنوب زندگی می کنند!
خیلی ها فکر می کنند پنگوئن ها در نیمکره شمالی و قطب شمال زندگی می کنند، اما همه پنگوئن ها در نیمکره جنوبی (قطب جنوب) زندگی می کنند. آنها در آب و هواهای مختلف، از مناطق گرمسیر استوایی تا قاره قطب جنوب یخ زده زندگی می کنند، این پرندگان بی دفاع معمولا در جزایری که جانوران درنده ندارد یا روی بخش های دورافتاده یک قاره زندگی می کنند، هیچ کس نمی داند چرا این پرندگان عجیب چنین سرزمین ناسازگاری را با سرمای شدید و خطرات فراوان آن برای تولید مثل انتخاب کرده اند . اما موفقیت آنها در تولید مثل و تضمین بقای نسل نشان دهنده انتخاب صحیح آنهاست .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *