بارداری و ثبت لحظه های زیبایش

عکاسی بارداری می تونه خیلی لذت بخش باشه. خیلیا جلوی اینهمه زیبایی دچار احساسی توام از عشق و تحسین می شن. در عکاسی بارداری، توجه کن که این دوره ، یک دوره  گذرا و سرشار از تغییرات بسیار سریعه و باید در هر لحظه برای ثبتش آماده باشی. همیشه برای عکاسی بارداری با یه دوربین دم دست واسه شکار لحظات ناب آماده باش. این لحظه ها می تونه خاطراتی زیبا برای تمام عمر باشه.

برای داشتن یه عکاسی بارداری خوب  چیکار کنیم؟

نزدیک برو

اگر برای عکاسی بارداری به اندازه کافی نزدیک نباشی، پس زمینه شلوغ عکس تو رو تحت الشعاع قرار میده. حداقل یک سوم یا بیشتر کادر رو با مامان باردار پر کن.

کمی فاصله یادت نره

حالتی دیگه عکاسی بارداری رو تجربه کن. کمی دور برو. تجربه تا حد زیادی با محیطی که تو اونه قرار داره بهم گره خورده . موقع عکاسی بارداری مقابل در ورودی یا در حالی که روی مبل یا کاناپه خوابیده .

به آرایش صحنه دقت کن

موقع عکاسی بارداریکه در منظره یاب نگاه می کنی، مامان رو خارج از مرکز تصویر قرار بده. این آرایش احساس طبیعی تری به عکس می ده بدون اینکه نگاه بیننده رو از نقطه مورد نظر در عکس (که همان سوژه است) منحرف کنه.

پس زمینه ساده همیشه عالیه

برای این که تمرکز را روی عکاسی بارداری باشه، مطمئن شید که زمینه عکس سوژه رو تحت تاثیر قرار نمی ده. بااستفاده از یه پس زمینه ساده توجه روی خود مامان حفظ می شه. برای پرتره های بارداری از این متد استفاده کن.

عکسهای عمودی بگیر

موقععکاسی بارداری در حالت ایستاده یا نشسته عکس رو بصورت عمودی بگیر. با این کار می تونی به سوژه نزدیکتر شی و تنوع بیشتری به عکسهات بدی.

از فعالیت مامان عکاسی کن

از پشت منظره یاب دوربین حالت مامان رو بسنج. مثلا اونو تو یه صندلی بنشونید . از حالت احساسی او برای عکاسی بارداری استفاده کن.

از پایین تر عکس بگیر

در سطح قد مامان دوربین را پایین ببر. معمولا در این وضعیت نمای بهتری به دست میآد. حالات دیگرو  آزمایش کن. عکاسی بارداری رو در حالیکه نشسته ، روی زمین دراز بکش و از پایین عکاسی کن. کمی ابتکار به خرج بده. مطمئنا وایستادن ساده و مصنوعی زیاد هم باحال نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *